Jakie ciekawe książki miały premierę w styczniu 2024? Oto przygotowana przeze mnie lista

Rok 2024 rozpoczął się z literackim impetem, oferując nam wiele fascynujących nowości książkowych. Sprawdź, jakie ciekawe tytuły trafiły na półki w styczniu i przygotuj się na niezapomniane literackie podróże oraz niezwykłe historie, które z pewnością Cię oczarują. Oto lista premierowych czterech książek, które warto mieć na swoim bookradarze!

Jedno miłe słowo: Poruszająca podróż do akceptacji siebie w nowej książce Susan Verde

Autor: Susan Verde

Data premiery: 31.01.2024

Wydawnictwo: Mamania

Opis Wydawcy:

Autorka bestsellerowej serii dla dzieci „Ja. Uważność i emocje”, specjalistka od jogi i uważności, tym razem wraca z poruszającą i wzmacniającą książką dla dorosłych czytelników i czytelniczek.

Przez dziesięciolecia Susan Verde zmagała się ze swoim wewnętrznym krytykiem, głosem, który mówił jej, że nie jest wystarczająca. Joga, medytacja i praktyki uważności stały się jej sposobem na wyciszenie tego głosu. Jednak kiedy została mamą, wewnętrzny krytyk stał się głośniejszy niż kiedykolwiek. Macierzyństwo okazało się ostatecznym sprawdzianem jej praktyki.
Z humorem, sercem i rozbrajającą wrażliwością Verde dzieli się historiami ze swojego życia jako matki, córki, człowieka i osoby uzależnionej od kawy. Ujawnia swoje błędy i największe chwile radości – od wspierania jednego ze swoich dzieci w walce o zdrowie psychiczne przez utratę ojca i odnowienie więzi z matką do ogromnej dumy, ale i bólu, związanego z przygotowaniami do wysłania trójki nastolatków na studia i zmierzenia się z pustym gniazdem.
W książkę „Jedno miłe słowo” autorka wplata mantry wspierające rozmowę ze sobą z czułością i łagodnością. Uczy nas – i siebie – słuchać głosu, który mówi nam, że jesteśmy wystarczający. I tego, jak sprawić, aby słowa pełne miłości stały się naszą historią.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5098201/jedno-mile-slowo-lekcje-akceptacji-milosci-i-odpuszczania)

Gra w życzenia – odkryj niesamowitą przygodę w powieści Meg Shaffer

Autor: Meg Shaffer

Data premiery: 31.01.2024

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Opis Wydawcy:

A ty zechcesz popłynąć na Wyspę Zegarową?

Wiele lat temu Jack Masterson, autor bestsellerów dla dzieci, z niewiadomych przyczyn porzucił pisanie. Nagle pojawia się ponownie z zupełnie nową książką i jedynym w swoim rodzaju konkursem. Wygrana w nim nagroda odmieni życie zwycięzcy tej wciągającej i kapryśnej powieści.

Lucy Hart dobrze wie, jak to jest dorastać bez miłości rodziców. W dzieciństwie naznaczonym zaniedbaniem i samotnością znalazła ukojenie w książkach, a konkretnie w serii Wyspa Zegarowa autorstwa Jacka Mastersona. Teraz jako dwudziestosześcioletnia pomocnica nauczyciela dzieli się swoim zamiłowaniem do czytania z uczniami, zwłaszcza z osieroconym Christopherem. Lucy oddałaby wszystko, by adoptować chłopca, jednak nie może sobie na to pozwolić bez funduszy i stabilizacji.

Gdy Jack Masterson ogłasza, że napisał nową książkę i organizuje konkurs na swojej prywatnej wyspie, Lucy dostrzega w tym szansę na lepszą przyszłość dla siebie i Christophera.

Przeczytaj także:  Seria o Sewerynie Zaorskim - wszystko, co musisz wiedzieć przed przeczytaniem

Ale najpierw musi stawić czoła bezwzględnym kolekcjonerom książek, przebiegłym przeciwnikom i rozpraszająco przystojnemu ilustratorowi. W międzyczasie Jack Masterson knuje ostateczny zwrot akcji.

Powieść Meg Shaffer to niesamowita przygoda i powrót do dziecięcej wyobraźni dla dorosłych!

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5094205/gra-w-zyczenia)

Czarownica z Bostonu: powieść o podejmowaniu własnych decyzji i ich konsekwencjach

Autor: Chris Bohjalian

Data premiery: 31.01.2024

Wydawnictwo: Sonia Draga

Opis Wydawcy:

Boston, 1662 rok. Mary Deerfield, piękna młoda kobieta, której porcelanowa skóra i błękitne oczy przyciągają wzrok, w Anglii na pewno byłaby adorowana. W Nowym Świecie jest jednak drugą żoną Thomasa Deerfielda, mężczyzny wpływowego, okrutnego oraz skłonnego do pijaństwa i agresji. Kiedy podczas jednej z awantur Thomas wbija widelec w dłoń Mary, ta postanawia ratować własną przyszłość i podejmuje decyzję o odejściu.

Jednakże w kolonii, w której rozwód jest prawie niemożliwy, a każdy wypatruje u innych oznak diabelskiego opętania, ktoś taki jak Mary – kryjący w sobie sekretne pragnienia i namiętności, z trudem znoszący bezczelną hipokryzję mężczyzn – szybko staje się obiektem podejrzeń i plotek. Niekorzystny rozwój wypadków – uciekająca z krzykiem służąca i śmierć młodzieńca, którego Mary leczyła ziołami – sprawia, że zamiast o wolność, kobieta musi walczyć o życie.

„Czarownica z Bostonu” to pełen zwrotów akcji, dobrze przemyślany i wartki thriller. To również poruszająca relacja o społecznie usankcjonowanej brutalności i genezie polowań na czarownice.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5096181/czarownica-z-bostonu)

Biuro Przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość – nowy reportaż od Wydawnictwo Czarne

Autor: Sam Knight

Data premiery: 31.01.2024

Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne

Opis Wydawcy:

21 października 1966 roku młodą nauczycielkę z przedmieść Londynu wyrwało ze snu silne przeczucie, że wkrótce wydarzy się coś strasznego. Godzinę później w walijskim Aberfan doszło do tragedii – na górnicze miasteczko osunęła się część hałdy węglowej, zabijając ponad sto czterdzieści osób, w większości dzieci. Wśród lekarzy, którzy pojawili się na miejscu, był psychiatra John Barker.

To on – dla jednych szarlatan, dla innych innowator łączący naukowe podejście z otwartością na ezoterykę – wpadł na pomysł niecodziennego badania: postanowił zebrać świadectwa osób, które w jakiś sposób przeczuły tragedię. By je odnaleźć, założył we współpracy z dziennikiem „The Evening Standard” Biuro Przeczuć, które z czasem przekształciło się w bazę danych zawierającą sny i wizje, mające posłużyć jako ostrzeżenia.

Sam Knight brawurowo opisuje historię Barkera, jego współpracowników i podopiecznych – „żywych sejsmografów”, „ludzkich sensorów katastrof”. „Biuro Przeczuć” to również fascynująca opowieść o meandrach nauki i tajemnicza podróż do najbardziej niepokojących zakątków ludzkiego umysłu.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5095753/biuro-przeczuc-historia-psychiatry-ktory-chcial-przewidziec-przyszlosc)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *