Listopadowe premiery Książek: jakie nowości warto upolować na Black Friday 2023?

Black Friday zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim niesamowite okazje na nowości wydawnicze. Listopad obfituje w literackie perełki, które z pewnością zasługują na miejsce na Twojej półce. Czy zastanawiałeś się, jakie książki mogą trafić na listę Twoich marzeń? Przygotuj się na literacką ucztę pod koniec tego roku 🙂

J.R.R. Tolkien: „Listy Świętego Mikołaja” pod redakcją Baillie Tolkien

Autor: J.R.R. Tolkien

Data premiery: 28.11.2023

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Opis Wydawcy:

Idealny prezent świąteczny dla miłośników Tolkiena w każdym wieku!

Co roku w grudniu do dzieci autora Władcy Pierścieni przychodziła koperta ze znaczkiem z Bieguna Północnego. Wewnątrz znajdował się list napisany dziwnym trzęsącym się charakterem pisma i piękny kolorowy rysunek lub kilka szkiców. Listy pochodziły od Świętego Mikołaja i opowiadały wspaniałe historie: o tym jak Niedźwiedź Polarny wspiął się na sam szczyt Bieguna i spadł przez dach domu do jadalni, jak Człowiek z Księżyca zjadł prawie wszystkie świąteczne czekoladki, zanim zaczął naprawiać gwiazdy, no i o wojnach z kłopotliwą hordą goblinów. Czasami Niedźwiedź Polarny gryzmolił notatkę, a innym razem elf Ilbereth dopisywał coś swoim eleganckim pismem, dodając opowieściom jeszcze więcej życia i humoru.

Od pierwszej wiadomości do najstarszego syna z 1920 roku aż po ostatni wzruszający list do córki z 1943 roku książka ta gromadzi wszystkie niezwykłe listy i rysunki w jednym fantastycznym wydaniu. Żaden czytelnik, ani młody, ani stary, nie oprze się pomysłowości Tolkiena, który przez ponad 20 lat wcielał się w rolę Świętego Mikołaja.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5089912/listy-swietego-mikolaja)

Tom pierwszy serii Sword Catcher autorstwa Cassandry Clare

Autor: Cassandra Clare

Data premiery: 28.11.2023

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Opis Wydawcy:

Zakazana miłość, niebezpieczna magia i mroczne sekrety, które mogą zmienić świat.

W tętniącym życiem mieście-państwie Castellane bogatych szlachciców i zdeprawowanych przestępców łączy jedno: dążenie do bogactwa, władzy i rozrywek. Zabrany z sierocińca Kel zostaje Strażnikiem Mieczna, sobowtórem następcy tronu Conora Aureliana. Wychowuje się u boku księcia, ćwiczy sztuki walki, uczy się tajników rządzenia państwem, ale Kel wie, że jego przeznaczeniem jest umrzeć za księcia. Żadna inna przyszłość nie jest możliwa…

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły na kwiecień 2023

Lin Caster pochodzi z małej społeczności Ashkarów, której członkowie mają magiczne zdolności. Wkrótce Lin i Kel zbliżają się do siebie, wciągnięci w sieć utkaną przez tajemniczego Króla Szmaciarza. Kiedy wkraczają do podziemnego świata intryg i mroku, odkrywają potężny spisek, który może doprowadzić do upadku królestwa…

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5089907/straznik-miecza)

Nowa książka od Wydawnictwa Czarne: „Duchy domu. Czerniowce w żydowskiej pamięci”

Autor: Marianne Hirsch, Leo Spitzer

Data premiery: 29.11.2023

Wydawnictwo: Czarne

Opis Wydawcy:

Czerniowce były niegdyś prawdziwie kosmopolitycznym, tętniącym życiem miastem, zamieszkanym przez Żydów, Polaków, Niemców, Rusinów i Rumunów. Usytuowane na granicy imperiów, przechodziło z rąk do rąk. Jego złota epoka przypadła na czasy panowania Habsburgów, kres wielokulturowej historii położyła II wojna światowa. Dziś znajdują się w Ukrainie i choć są tylko bladym cieniem swojej dawnej świetności, ich wyidealizowana wersja żyje we wspomnieniach rozproszonych po świecie dawnych mieszkańców i ich dzieci.

W 1998 roku Marianne Hirsch i Leo Spitzer wraz z pochodzącymi z Czerniowców rodzicami Marianne wybrali się w podróż do korzeni, w głąb rodzinnej przeszłości. Była to pierwsza z wielu wypraw autorów i początek swoistego dialogu między przeszłością a teraźniejszością. Starając się odtworzyć prawdziwą, często dramatyczną historię Czerniowców, opisali równocześnie fenomen pamięci – prywatnej i zbiorowej, rodzinnej i kulturowej, zaskakujący, gorzki splot nostalgii i traumy.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5087920/duchy-domu-czerniowce-w-zydowskiej-pamieci)

Opowieści z dreszczykiem: duchy, tajemnice i niesamowite zjawiska w książce „Duchy Zimowej Nocy”

Autorzy pracy zbiorowej: Ellen Wood, Jerome Klapka, Mary Elizabeth Braddon, John Harwood

Data premiery: 28.11.2023

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Opis Wydawcy:

Magiczna podróż po świecie duchów, tajemnic i niesamowitych zjawisk.
Ogień przytulnie trzaskający w kominku, dużo smacznego jedzenia i towarzystwo najbliższych osób to doskonała oprawa do snucia opowieści z dreszczykiem. Tradycja ta wielu osobom słusznie kojarzy się z czasami wiktoriańskimi. Właśnie dlatego w antologii znalazły się opowiadania grozy pióra takich pisarzy jak Jerome K. Jerome, Mrs Henry Wood, Mary Elizabeth Braddon czy John Berwick Harwood.

Historie zawarte w tej książce łączy niepowtarzalny klimat niesamowitości i grozy, który nie pozostawi obojętnym żadnego wielbiciela opowieści z dreszczykiem czy po prostu miłośnika dobrej lektury.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5089911/duchy-zimowej-nocy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *