Premiery Książek: polecane tytuły – maj 2023

Czy to przypadek, że tak wiele premier majowych pojawi się na rynku 17.05.2023 roku? Nie mam pojęcia 🙂 Wszystkie cztery prezentowane przeze mnie premiery majowe mają premierę tego samego dnia. Wiem tylko jedno. To będzie dzień pustego portfela 😛

Weronika Anna Marczak: Perełka. Rodzina Monet.

Autor: Weronika Marczak

Data premiery: 17.05.2023

Wydawnictwo: You&YA

Opis Wydawcy:

Trzeci tom bestsellerowej serii „Rodzina Monet”.

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach.

Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką. Coś się zmieniło.

Mamy absolutnie wszystko. Jesteśmy młodzi, atrakcyjni, świetnie ubrani i bogaci. Świat należy do nas. Jeszcze niedawno Hailie Monet uznałaby takie myśli za niestosowne. Teraz uczy się akceptować swój status, doceniać go, a czasem nawet wykorzystywać. Wsadzona do złotej klatki, odkryła, że warto od czasu do czasu prześlizgnąć się między szczebelkami.

Rejsy luksusowym jachtem po Morzu Śródziemnym, szybki wypad na Wyspy Kanaryjskie, spontaniczna wycieczka nad wodospad Niagara, przejażdżka po wzgórzach Hollywood, kolacje w najlepszych restauracjach. I choć Hailie nadal z przekonaniem powtarza, że życie to nie tylko przyjemności, coraz częściej jest gotowa przyznać, że korzystanie z nich naprawdę ją kusi. Nawet jeśli za niektóre przywileje trzeba płacić bardzo wysoką cenę.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5062749/perelka-czesc-1)

Muchomory w cukrze autorstwa Marty Bijan

Autor: Marta Bijan

Data premiery: 17.05.2023

Wydawnictwo: Young

Opis Wydawcy:

Gdy wymarzone wakacje zamieniają się w koszmar i nie wiesz już komu zaufać…  

Pięcioro świeżo upieczonych maturzystów, Fio, Wenus, Hanna, Kostek i Robin, spędzają lato w Domku z Drewna i Szkła. Właścicielem tego miejsca jest starszy od nich Adam – przybrany brat Kostka, sprawiający wrażenie odklejonego od rzeczywistości, przez co intrygujący i tajemniczy.   

Dom w środku lasu wydaje się być idealnym miejscem, w którym można odciąć się od problemów. Niestety, z czasem okazuje się, że nic nie jest tu takie, jakie powinno być. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, a odpowiedź na pytanie – kim tak naprawdę jest Adam? – jest niejednoznaczna. Odcięci od świata, pośrodku niczego, nie wiedzą już kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. 

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5058587/muchomory-w-cukrze)

Pokrzywa i kość: baśn pełna humoru i grozy

Autor: T. Kingfisher

Data premiery: 17.05.2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Opis Wydawcy:

„Pokrzywa i kość” to książka, która od razu staje się bliska sercu. W tej zachwycającej opowieści echa baśni i legend zderzają się ze swojskim pragmatyzmem. Historia pełna grozy, humoru, szczerości, roi się od postaci, które od razu pokochałam! – Melissa Caruso, autorka „The Tethered Mage

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane w lipcu 2023

To nie jest baśń z rodzaju tych, w których księżniczka poślubia księcia.

W tej księżniczka księcia zabija.

Marra nigdy nie pragnęła być bohaterką.

Nieśmiała, trzecia córka pary królewskiej, która połowę życia spędziła w klasztorze, uniknęła zwyczajowego losu księżniczek, narzucającego im małżeństwo w interesie królestwa. Jednak dwie starsze księżniczki nie miały tyle szczęścia. Po latach milczenia, Marra ma już dość patrzenia jak jedna z sióstr cierpi, krzywdzona przez potężnego, agresywnego księcia małżonka.

Postanawia ją uratować.

Znajduje pomoc do zrealizowania swego przedsięwzięcia, jednak wcześniej musi wypełnić trzy niewykonalne zadania:

  • zrobić psa z kości
  • uszyć płaszcz z pokrzyw
  • złapać do słoika księżycowy blask.

Ale, jak to zwykle w bajkach bywa, niewykonalne zadania to dopiero początek.

Chcąc nie chcąc Marra bierze na siebie rolę bohaterki, zbiera się na odwagę i wraz ze zhańbionym ex-rycerzem, nieporadną wróżką – matką chrzestną oraz tajemniczą wiedźmą cmentarną z nieodłącznym drobiowym chowańcem, wyrusza na misję, której celem jest ocalenie siostry i obalenie tronu.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5064414/pokrzywa-i-kosc)

Nowe wydanie poruszającej powieści Shalev Zeruyi

Autor: Shalev Zeruya

Data premiery: 17.05.2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B

Opis Wydawcy:

Nowe wydanie jednej z najsłynniejszych powieści Zerui Shalev. „Ból” to bezkompromisowa, szczera i poruszająca do głębi proza.

Przypadkowe spotkanie z niewidzianym od lat Ejtanem, wielką młodzieńczą miłością Iris, na nowo otwiera nie do końca zagojone rany. Mimo żalu i gniewu, jątrzących się w kobiecie przez długi czas, uczucie nie wygasło i odradza się na nowo – z taką mocą i namiętnością, że Iris gotowa jest poświęcić szczęście swojej rodziny i zadać bliskim ból, jakiego sama doświadczała przez lata.

„Ból to postać z przeszłości, największa miłość, która odnajduje się po 30 latach. Shalev dała się poznać jako autorka znakomitych wiwisekcji życia miłosnego, również zniszczenia, jakie ze sobą niesie. Ale już od pewnego czasu tworzy powieści wielopoziomowe, których tłem jest i współczesny Izrael, i historie biblijne. „Ból” jest powieścią przede wszystkim o rodzinie, jedną z najlepszych, jakie znam. Shalev mistrzowsko pokazuje codzienne walki, ale i wspólnotę nieszczęścia, która łączy prawie tak jak akt miłosny. Opowiada o tej kruchej konstrukcji, kulejącej i niedoskonałej, i pełnej braku porozumienia”.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5063591/bol)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *