Premiery Książek: polecane tytuły na czerwiec 2023

Już niedługo wakacje! Łapcie świeżą listę z tytułami powieści, których premiery są dokładnie w czerwcu! Jeśli jeszcze nie wybraliście książek do przeczytania na lato, być może zaciekawi was jedna z moich propozycji. Miłego czytania!

My Beloved Monster: nowa powieść autorki bestsellerów z gatunku Young Adult

Autor: Marta Łabęcka

Data premiery: 02.06.2023

Wydawnictwo: BeYA

Opis Wydawcy:

Dlaczego to zrobiłeś, Chad?!

Norwood w Karolinie Północnej uchodziło za najspokojniejsze miejsce na świecie. Mieszkańcy znali się doskonale ― byli świadomi radości i smutków swoich sąsiadów, spędzali razem czas, przyjaźnili się ze sobą. W Norwood nigdy nie dzieje się nic złego ― powtarzano. Dorośli wypowiadali te słowa z łagodnym spokojem, młodzież z pewną irytacją. Przy całej swojej sielankowości bowiem ich miasteczko było po prostu nudne.

Aż do dnia, w którym Chadwick Myers postanowił ten spokój zburzyć i wymierzył broń w swoich najlepszych przyjaciół. Nieobecność w szkole jego dziewczyny Holly Wilson uczyniła ją w oczach wszystkich współwinną okrutnej zbrodni, w wyniku której miasteczko Norwood znalazło się nagle na pierwszych stronach gazet w całej Ameryce.

Co się kryło za straszliwym czynem ukochanego Holly?
Czy Chadwick Myers naprawdę był takim potworem, za jakiego mają go mieszkańcy Norwood?
Czy dziewczynie uda się dotrzeć do prawdy?

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5024793/my-beloved-monster)

Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż – nowa część cyklu

Autor: Jacek Piekara

Data premiery: 14.06.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora, by nadszedł Wielki Dzień gniewu. A któż tedy zdoła się ostać?

Czas końca jest blisko, a Święte Officjum szykuje się do decydującej bitwy. Tym razem batalia toczyć się będzie nie tylko o mistyczne tajemnice i nie ukryje się przed wzrokiem zwykłych ludzi. Teraz w płomieniach wojny i dymach śmiercionośnej zarazy ma się wykuć całkiem nowy chrześcijański porządek. A za decyzje podjęte przez inkwizytorów zapłacą wszyscy mieszkańcy Cesarstwa. Stare sekrety i nowe tajemnice, starzy przyjaciele i nowi wrogowie. Wybory, które przeorają świat. Złowrogie cienie powstające z otchłani przeszłości. W świecie, w którym nic nie jest jednoznaczne, inkwizytor Arnold Lowefell staje przed decyzjami, w których podjęciu pomaga mu niezłomna wiara w Boga i w wieczne życie w Jego światłości.

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane w lipcu 2023

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5070104/swiat-inkwizytorow-plomien-i-krzyz-t-iv)

Drugi tom Wojny Lotosowej autorstwa Jay Kristoff

Autor: Jay Kristoff

Data premiery: 14.06.2023

Wydawnictwo: Uroboros

Opis Wydawcy:

Druga część wzruszającej opowieści o przyjaźni, miłości, wierności i zdradzie

Po śmierci szoguna Yoritomo imperium pogrąża się w chaosie, a wojna domowa staje się coraz bardziej prawdopodobna. Yukiko i potężny tygrys gromu Buruu, okrzyknięci bohaterami, spiskują z rebeliantami Kagé w celu całkowitego zniszczenia plantacji lotosu i ocalenia kraju od bratobójczej walki. Tymczasem zrozpaczoną po stracie ojca tancerkę burzy trawi wściekłość, a zdolność słyszenia myśli istot żyjących doprowadza ją na skraj szaleństwa. Czy jedynym ratunkiem jest dla niej przyjaźń tygrysa gromu? A może miłość do Kina, byłego członka Gildii Lotosu?

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5066446/bratobojca)

Pani England: powieść historyczna o prawdzie i odwadze

Autor: Halls Stacey

Data premiery: 28.06.2023

Wydawnictwo: Świat Książki

Opis Wydawcy:

Wyjątkowa powieść historyczna autorki światowego bestsellera „Czarownica ze wzgórza”.

Rodzina idealna nie istnieje.

Hrabstwo West Yorkshire, rok 1904.

Ruby May podjęła się opieki nad dziećmi zamożnych Charlesa i Lilian Englandów. Przejęta zasadami wyniesionymi z Instytutu Norland, z zaangażowaniem pomaga rodzinie. Chłonie obyczaje panujące w odosobnionym Hardcastle House. Środowisko, do którego trafiła, robi na niej wrażenie. Lecz wydaje jej się, że z tajemniczą, piękną panią England coś jest nie w porządku, a służba darzy ją niechęcią. Ruby czuje się nieswojo.

Zło czai się w każdym z nas.

Nie każda słabość prowadzi do tragedii. Warto skonfrontować się z demonami z przeszłości, aby historia się nie powtórzyła.

Przesycona narastającą atmosferą grozy „Pani England” to portret małżeństwa epoki edwardiańskiej, pasjonująca opowieść o mężczyznach i kobietach, sile i dominacji, odwadze, prawdzie i szatańskim podstępie.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5022930/pani-england)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *