Premiery Książek: polecane tytuły na grudzień 2023

Jest już grudzień, a wraz z nim trwa gorączka poszukiwań idealnych prezentów. Jeśli szukasz inspiracji last minute, to dobrze trafiłeś! Oto lista polecanych premier książkowych na ten miesiąc, która może okazać się zbawieniem dla poszukiwaczy prezentów. Trzy z nich będą lub miały premierę jeszcze przed wigilią! Nie zwlekaj dłużej i odkryj te fascynujące tytuły, które z pewnością ucieszą każdego miłośnika literatury!

Przygody Anakina i Obi-Wana w książce „Star Wars: Bracia”

Autor: Mike Chen

Data premiery: 06.12.2023

Wydawnictwo: Olesiejuk

Opis Wydawcy:

Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker próbują powstrzymać rozprzestrzeniającą się wojnę i wypracować między sobą nową więź. Wybuchły wojny klonów. W całej galaktyce formują się linie frontu. Każdy kolejny układ dołączający do separatystów oznacza, że pokój staje się coraz bardziej nieosiągalny.
Kiedy na planecie Cato Neimoidia, klejnocie Federacji Handlowej, dochodzi do katastrofalnego wybuchu, Republika zostaje oskarżona o przygotowanie zamachu. Krucha neutralność tego świata zaczyna stać pod znakiem zapytania. Jedi wysyłają tam Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej utalentowanych dyplomatów zakonu. Obi-Wan bada miejsce katastrofy z pomocą zaskakująco zaangażowanej w sprawę neimoidiańskiej gwardzistki, okazuje się jednak, że zamierzają mu to utrudnić separatyści, pragnący przeciągnąć planetę na swoją stronę. W mgle spowijającej planetę swą podstępną intrygę knuje Asajj Ventress.

Wśród narastającego w galaktyce chaosu Anakin Skywalker zostaje pasowany na rycerza Jedi. Choć Obi-Wan musi wykonać misję sam – i pomimo tego, iż nalega, by Anakin posłuchał go choć ten jeden raz – jego były padawan jest tak uparty i zdeterminowany, że nic nie powstrzyma go od dołączenia do swojego mistrza, w dodatku w towarzystwie zdolnej, ale niepewnej siebie adeptki Jedi. Anakin dorównał już rangą człowiekowi, który go wychował, choć wciąż nie czuje się pewnie w tej nowej relacji. Pomiędzy nimi wciąż utrzymują się echa dawnych konfliktów, co niekiedy naraża na niebezpieczeństwo również innych. Dwaj Jedi muszą na nowo nauczyć się, jak ze sobą współpracować – i muszą zrobić to szybko. Aby pokonać przeciwników, muszą stać się kimś więcej niż tylko mistrzem i uczniem. Muszą stanąć obok siebie ramię w ramię – jak bracia.

(źródło: https://www.empik.com/star-wars-bracia-chen-mike,p1427486347,ksiazka-p)

Nowe wydanie powieści Harlana Cobena w okładce serialowej

Autor: Harlan Coben

Data premiery: 27.12.2023

Wydawnictwo: Albatros

Opis Wydawcy:

Genialny thriller amerykańskiego mistrza gatunku.

Ciemne sekrety i przerażające polowanie na prawdę w doskonałym thrillerze stworzonym przez wirtuoza zwrotów akcji, Harlana Cobena.

Serial na podstawie książki trafi na platformę Netflix 1 stycznia 2024 roku.

Myślisz, że znasz prawdę. A prawda jest taka, że nie wiesz nic…

Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane w lipcu 2023

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5093330/juz-mnie-nie-oszukasz)

Księga Azraela: Opowieść o szaleństwie i poświęceniu

Autor: Amber V. Nicole

Data premiery: 07.12.2023

Wydawnictwo: Nowe Strony

Opis Wydawcy:

Tysiąc lat temu Dianna, aby ocalić umierającą siostrę, oddała życie na pustyni Erioa. Wezwała kogokolwiek, kto chciał ją wysłuchać, nie spodziewając się, że odpowie jej potwór dużo gorszy od jakiegokolwiek koszmaru. Teraz dziewczyna robi to, co każe jej Kaden, nawet jeśli oznacza to wyrwanie starożytnego artefaktu z rąk ścigających ją stworzeń.

Król od wieków uważany za nieżyjącego i dawno zapomniany.
W starym świecie znano go jako Samkiela. W nowym nazywają go Liamem. Niezależnie od tego nadal pozostaje on Pogromcą Świata, mitem dla swoich wrogów, obrońcą i królem dla lojalnych mu poddanych. Po Wojnie Bogów ukrył się przed światem. Wyrzekł korony i odpowiedzialności, pozostawiając najbardziej go potrzebujących, by sami radzili sobie z upadkiem ich świata. Teraz atak na jemu najdroższych, sprowadza go z powrotem do wymiaru, którego nie zamierzał nigdy więcej odwiedzać. Odnajduje w nim wrogów. Sądził, że wtrącił ich do więzienia eony temu.

Pradawni wrogowie muszą odstawić na bok różnice i pracować razem w nadziei, że uda im się ocalić zarówno ten świat, jak i wszystkie wymiary pomiędzy.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5093650/ksiega-azraela)

Nowe wydanie historii teorii heliocentrycznej pióra Owena Gingericha

Autor: Owen Gingerich

Data premiery: 20.12.2023

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Opis Wydawcy:

Z przyjemnością informuje, ze mylą się ci, którzy utrzymują, ze O obrotach
sfer niebieskich Mikołaja Kopernika to książka, której nikt nie przeczytał.
Na uzyskanie pewności w tej sprawie potrzebowałem blisko dziesięć lat,
trzydzieści lat zajęło mi staranne udokumentowanie wpływu tego dzieła.

Koniec końców miałem do czynienia z egzemplarzami, których właścicielami
byli: święci, heretycy, nicponie, muzycy, gwiazdy filmowe, lekarze i maniakalni
bibliofile. Jednak najbardziej interesujące są te kopie należące
niegdyś do astronomów i pokryte ich notatkami. Ukazują one długotrwały
proces akceptowania heliocentrycznego kosmosu jako fizycznie realnego opisu
świata. Są świadectwem fascynujących bitew, prowadzonych przez astronomów
miedzy sobą, jak również działań Kościoła, próbującego pogodzić się
z nowa rzeczywistością.

„Wyłania się z nich pasjonującą opowieść o tym, w jaki sposób bardzo
zaawansowany matematycznie traktat z XVI wieku rozpoczął rewolucje
może nawet większa niż reformacja i jak egzemplarze tego dzieła przeobraziły
się w symbole kultury warte miliony dolarów.”

(źródło: https://www.empik.com/ksiazka-ktorej-nikt-nie-przeczytal-owen-gingerich,p1431205767,ksiazka-p)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *