Władysław Zdanowicz – szwejk na misji w Iraku i inne książki autora

Władysław Zdanowicz to polski pisarz, selfpublisher oraz autor wielu książek, który w szczególności zasłynął serią Misjonarze z Dywanowa. Jego historie opakowane są w charakterystyczny dla niego humor i lekkość, przez co lektura książek jest nie tylko pouczająca, ale również niezwykle przyjemna. Autor w swoich utworach bardzo często wskazuje na swoje antywojenne poglądy. Przede wszystkim zajmuje się krytyką współczesnego świata, religii, polityki i społeczeństwa. W dzisiejszym artykule przedstawię dla Was wybrane książki na które warto zwrócić uwagę.

Seria książek Misjonarze z Dywanowa

Książki z serii „Misjonarze z Dywanowa” autorstwa Władysława Zdanowicza czyta się z zapartym tchem. Główny bohater, Piotr Leńczyk, jest zupełnym przeciwieństwem Józefa Szwejka – nie jest naiwny, pozbawiony głowy, ani nawet głupi, ale jest pechowy, łatwowierny i niezdarny. Jego przygody wojskowe w Iraku i ich absurdalne konsekwencje wywołały uśmiech na twarzy, a jednocześnie pojawiło się we mnie sporo refleksji na temat bezsensu wojny. Autor w swojej powieści pokazuje, jak przyjazna może być nawet najtrudniejsza sytuacja, jeśli ma się wokół siebie wspaniałych towarzyszy i oddanych przyjaciół. Warto poznać Piotra i jego drużynę, zwłaszcza, jeśli ktoś lubi książki pełne absurdalnego humoru i akcji, które pozwalają się zrelaksować i odpocząć od rzeczywistości.

Misjonarze z Dywanowa autorstwa Władysława Zdanowicza to zabawna i wzruszająca opowieść o młodym żołnierzu, który znalazł się w niezwykłych okolicznościach i postanowił z nich jak najlepiej skorzystać. Przygody Piotra Leńczyka są pełne absurdalnego humoru, akcji i wzruszających momentów. Książka jak na powieść wydaną przez selfpublishera jest świetnie napisana, a jej bohaterowie wypełnieni są ludzką dobrocią. Jest to doskonała seria powieści dla osób, które lubią połączenie humoru i przygód z refleksyjnymi momentami.

Władysław Zdanowicz i Rafał Stachowski: Afganistan. Dowódca Plutonu

Afganistan. Dowódca plutonu jest kolejną pozycją w dorobku Władysława Zdanowicza i Rafała Stachowskiego, którzy tym razem przenoszą czytelnika do Afganistanu, gdzie toczą się działania Amerykańskiej armii. Głównym bohaterem jest porucznik „SKI” – klasyczny przypadek tzw. mustanga, czyli żołnierza, który zaczął swoją karierę w US Army od kontraktu na najniższe stanowisko, po czym dzięki swojej pracy oraz uporowi mozolnie pnie się po szczeblach kariery. Twórcy wykorzystali autentyczne relacje żołnierzy i oficerów, co pozwala lepiej zrozumieć funkcjonowanie amerykańskiej armii. Książka Afganistan. Dowódca plutonu zdradza różne oblicza wojskowej machiny, w której o pozycji decyduje nie tylko stopień służbowy, staż czy umiejętności, ale też posiadanie wpływowych przyjaciół czy dyplomu ukończenia określonej uczelni. To opowieść o odwadze i przetrwaniu w trudnych warunkach, która pokazuje, że nawet w armii nie wszystko jest proste i czytelne. Autorzy wykonali świetną pracę, przekazując czytelnikom szeroką wiedzę i zmuszając ich do refleksji.

Przeczytaj także:  Stanisław Lem: poznaj książki wybitnego autora fantastyki i futurologa

Afganistan. Relacja Borowika: poznaj perspektywę autora

„Afganistan Relacja BORowika” Władysława Zdanowicza to książka, która jest must-have dla każdego, kto interesuje się Afganistanem i jego historią. Autor przedstawia nam życie codzienne polskich pracowników Biura Ochrony Rządu, wykraczając poza stereotypy dotyczące tego kraju. Wykazuje się tu wnikliwą znajomością tematu, a jednocześnie żywym językiem, dzięki czemu książka jest bardzo przystępna i interesująca. Przewija się tu wiele wydarzeń, w tym wizyty oficjeli, atak na polskiego ambasadora czy wydarzenia w Nangar Khel. Autor ukazuje, jak trudne jest to życie, a jednocześnie jak ważne jest to, że Polacy tam są, bo mogą okazać wsparcie i pomoc miejscowej ludności. Książka jest zbiorem opisów z pierwszej ręki i prezentuje ogromny obraz Afganistanu, który nikt inny nie mógłby nam zaprezentować z taką precyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *