Zanurz się w magii: najlepsze serie fantasy, które sprawią, że nie będziesz chciał wracać do rzeczywistości

Książki fantastyczne mają tysiące zwolenników na całym świecie. Czytelnicy sięgają po nie, by oderwać się od szarej rzeczywistości i zanurzyć się w magii, której brakuje w realnym świecie. Kolejne tomy najlepszych serii fantasy trafiają na listy bestsellerów od razu po premierze i zajmują na nich wysokie pozycje przez wiele miesięcy. Autorzy popularnych powieści w tym gatunku zabierają swoich czytelników w podróż po krainach zamieszkiwanych przez mityczne stwory, jak i po współczesnym świecie, w którym obok zwykłych ludzi żyją postaci o nadprzyrodzonych zdolnościach. Które serie fantasy zasługują na Twoją uwagę?

Bestsellerowe powieści fantastyczne w nurcie Young Adult

Do popularnych serii fantasy należą powieści należące do nurtu Young Adult. Książki napisane w tym gatunku przedstawiają świat z punktu widzenia nastoletnich, wkraczających w dorosłość bohaterów. Młodzi dorośli mają inne problemy niż osoby w starszym wieku, dlatego książki fantasy z tej grupy świetnie trafiają w gust młodzieży.

Literatura fantastyczna w nurcie Young Adult często przedstawia dystopijny świat, w którym nastoletni bohaterowie walczą o przetrwanie. W rzeczywistości, w której panuje bezwzględne zasady, życie młodych ludzi jest niewiele warte. Jednocześnie nawet w tym nieprzyjaznym świecie bohaterowie nawiązują przyjaźnie, kochają i poświęcają się dla innych. Heroiczne postawy i czułe gesty kontrastują z wszechobecnym złem antyutopii, dając nadzieję, że młode pokolenie jest w stanie zmienić świat na lepszy.

Jeśli chodzi o bestsellery, książki fantastyka dla młodych czytelników to m.in. tytuły autorstwa Neala Shustermana. Popularne powieści amerykańskiego pisarza sprzedają się w tysiącach egzemplarzy na całym świecie. Młodzież docenia je za poruszanie problemów, które dotykają każde młode pokolenie bez względu na sytuację polityczną, społeczną i gospodarczą. Shusterman wciąga czytelników, mimo że przedstawia rzeczywistość, w której bohaterowie muszą walczyć o życie i bezpieczeństwo swoich bliskich.

Literatura fantastyczna inspirowana orientem

Popularna literatura fantastyczna obejmuje serie, które nawiązują do orientalnych mitów i wierzeń. Powieści inspirowane mitologią japońską przenoszą czytelników do baśniowej krainy, zamieszkiwanej przez gryfy i inne stworzenia nieznane w europejskiej kulturze. Zupełnie odmienne spojrzenie na fantastykę sprawia, że kolejne wydarzenia i emocje towarzyszące postaciom zaskakują czytelnika. Jednocześnie seria z orientalnymi elementami przedstawia normy i wartości uniwersalne dla wszystkich kultur – miłość, przyjaźń i lojalność są równie ważne dla nastolatka zamieszkującego dystopijną, postapokaliptyczną Amerykę, jak i dla samurajów rodem z Wysp Japońskich.

Przeczytaj także:  Stanisław Lem: poznaj książki wybitnego autora fantastyki i futurologa

Fantastyka z motywami z wierzeń Dalekiego Wschodu opowiada m.in. o losach młodej łowczyni, która buntuje się przeciwko szalonemu władcy. Opowieść o wyjątkowej odwadze, wierności ideałom i emocjom, które towarzyszą zdradzie przez przyjaciół, wciąga nie tylko nastoletnich czytelników, ale i innych miłośników książek fantasy.

Fantastyka w humorystycznym wydaniu

Książki fantastyczne nie muszą przedstawiać wyłącznie postapokaliptycznego świata lub mitycznych bohaterów i stworzeń. Równie dobrze ich akcja może toczyć się we współczesnym świecie, w którym bohaterowie korzystają z osiągnięć cywilizacji, mają konta w serwisach internetowych i nawiązują przyjaźnie w sieci. Fantastyka w takim wydaniu często zawiera humorystyczne elementy, dlatego jej lektura pozwala oderwać się od codziennych trosk i zapomnieć o stresie. Powieść o czarownicy, która udaje w Internecie… czarownicę, jest pełna zaskakujących zwrotów akcji i zabawnych sytuacji. Dzięki temu każda strona książki wzbudza uśmiech na twarzy czytelnika i sprawia, że przenosi się do świata, w którym wszystko jest możliwe! Serie książek fantastycznych w takim stylu to lekka, wakacyjna lektura, po którą chętnie sięgają nastolatkowie. Zabawna fabuła dostarcza rozrywki, o jakiej marzą, gdy chcą wypocząć i nie myśleć o problemach, z którymi zmagają się na co dzień.

Artykuł Sponsorowany dla gwfoksal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *