Luty 2024: premiery książek, które dosłownie musisz mieć!

Witaj w literackim świecie, pełnym niezwykłych premierowych tytułów, które dosłownie musisz mieć na swojej półce! W tym zestawieniu przedstawiam Wam cztery niezwykłe książki, które mogę zapewnić niezapomniane czytelnicze doznania. Przygotujcie się na literackie emocje i odkryjcie, jakie nowości książkowe czekają na Was w tym miesiącu!

Zwierciadło pęka w odłamków stos: Tajemnica morderstw w Gossington Hall

Autor: Agatha Christie

Data premiery: 28.02.2024

Wydawnictwo: Dolnośląskie

Opis Wydawcy:

Przypadkowa rozmowa gwiazdy filmowej Mariny Gregg i jej wielbicielki Heather Badcock na przyjęciu w Gossington Hall na zawsze zmienia przyszłość obu kobiet. I to po raz drugi, panie spotkały się bowiem już wcześniej. Dla kogo przeznaczony był zabójczy drink? Kto i po co morduje członków „dworu” gwiazdy? Seria zgonów wstrząsa małym miasteczkiem.

Pora na niezawodną pannę Marple!

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5104073/zwierciadlo-peka-w-odlamkow-stos)

Moc światła i cienia w niezwykłej opowieści Thei Guanzon o miłości i walce o wolność

Autor: Thea Guanzon

Data premiery: 27.02.2024

Wydawnictwo: Nowe Strony

Opis Wydawcy:

Serce to pole walki.

Talasyn nie zaznała niczego poza Wojnami Huraganowymi. Dorastając jako sierota w kraju podbijanym przez bezwzględnego Nocnego Imperatora, odnalazła rodzinę wśród walczących o wolność żołnierzy. Jednak skrywała zabójczy sekret: w jej żyłach płynęła magia światła potrafiąca przecinać cienie Nocnego Imperium.

Książę Alaric, jedyny syn i dziedzic imperatora, otrzymał zadanie wyeliminowania wszystkich zagrożeń dla rządów Nocnego Imperium. By je wypełnić, wykorzystuje swoją armię oraz potężną magię cienia.

Dopóki nie spotkał Talasyn.

Dziewczyna płonęła na polu walki jasną magią, tą samą, która zabiła jego dziadka, przemieniła jego ojca w potwora i rozpętała Wojny Huraganowe. Podczas zderzenia światła z mrokiem ich moce łączą się i tworzą siłę, jakiej nigdy wcześniej nie widziano.

Talasyn i Alaric wiedzą, że razem mogą zakończyć tę wojnę, jednakże nadchodzi kolejne, większe zagrożenie. Nowy rodzaj magii, jaki potrafią razem stworzyć, może stać się jedynym sposobem, aby je pokonać. Pchnięci w burzliwy sojusz w samym sercu wojny staną w obliczu sekretów, trudnych wyborów i głośnego bicia własnych serc.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5094456/wojny-huraganowe)

To, co chcemy zostawić za sobą: Premiera 3 części cyklu Knockemout

Autor: Lucy Score

Data premiery: 28.02.2024

Wydawnictwo: Media Rodzina

Opis Wydawcy:

To, co chcemy zostawić za sobą to trzecia część bestsellerowej, gorącej serii Knockemout. Po historiach Naomi i Knoxa oraz Liny i Nasha przyszedł czas na Sloane i Luciana. Doskonały romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem.

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły na czerwiec 2023

Tylko jedna kobieta mogła mnie uwolnić. Ale prędzej bym się podpalił niż poprosił o cokolwiek Sloane Walton.

Lucian Rollins jest pełnym determinacji i szukającym zemsty potentatem w branży konsultingowej. Dążąc do wymazania tego, jaki wpływ na życie rodziny miał jego ojciec, całymi dniami pociąga za sznurki i buduje niezniszczalne imperium. Im więcej udaje mu się zgromadzić pieniędzy i kontroli, tym mniej jest podatny na zagrożenia. Tyle że inaczej to wygląda, jeśli chodzi o zadziorną bibliotekarkę z małego miasteczka, myśli o której nie pozwalają mu zasnąć…

Sloane Walton to choleryczka pragnąca kontynuować dzieło swojego ojca, czyli walkę o sprawiedliwość. Zajmie się tym, jak tylko się dowie co znienawidzony przez nią mężczyzna zrobił jej rodzinie. Albo dla jej rodziny… Połączona z Lucianem mrocznym sekretem z przeszłości i wzajemną niechęcią, nie ufa mu za grosz.

Po tym, jak sprzeczki przypadkowo przeradzają się w grę wstępną, żadne z nich nie żałuje nocy pełnej namiętności. Kiedy jednak płomień został podsycony, czymś niemożliwym wydaje się ponownie jego ugaszenie. Ale podczas gdy Sloane jest gotowa na założenie rodziny, Lucian w ogóle nie chce myśleć o ślubie i dzieciach. I tak oto para, która się przekonała, że nienawiść od miłości dzieli cienka linia, znalazła się w impasie.

Złamani mężczyźni łamią kobiety. W to wierzy Lucian, tego był świadkiem i nie zamierza ryzykować. Woli już żyć w samotności niż narazić Sloane na niebezpieczeństwo. Tyle że na własnej skórze przekonuje się, że pozostawiwszy Sloane samą czyni ją bezbronną wobec innych zagrożeń.

To już drugi raz, kiedy bezwzględnie usuwa ją ze swego życia. Nie ma takiej opcji, żeby dała mu trzecią szansę. Będzie musiał stworzyć ją sobie sam.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5091954/to-co-chcemy-zostawic-za-soba)

Dom Klepsydry: Mistyczna zagadka kryminalna w bestsellerowej powieści

Autor: Gareth Rubin

Data premiery: 28.02.2024

Wydawnictwo: Albatros

Opis Wydawcy:

Dwa domy o tej samej nazwie w różnych częściach świata.

Dwie tajemnicze historie, które splatają się w jedną zagadkę kryminalną.

Przekręć klepsydrę i odkryj zbrodnię.

Bestseller „Sunday Timesa”.

Połączenie wyobraźni Stuarta Turtona z Magpie Murders.

Zagadka w stylu Kate Morton i Diane Setterfield z atmosferą powieści Carlosa Ruiz Zafóna.

Wciągająca i misternie skonstruowana powieść.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5096359/dom-klepsydry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *