Marzec 2024: przegląd książkowych premier

Czujecie już wiosnę? W tym przeglądzie książkowych premier zapraszam Was do odkrycia najnowszych tytułów, które zawładną wyobraźnią i zapewnią niezapomniane czytelnicze przeżycia. A może nawet zmienią Wasze życie? Przygotuj się na literackie niespodzianki i zapoznaj się z tym, co nowego i ekscytującego czeka na Ciebie na horyzoncie literatury już marcu 2024 roku! Zestawienie zostało przygotowane, jak co miesiąc, specjalnie dla Was!

Dom płomienia i cienia: Trzeci tom bestsellerowej serii Księżycowe Miasto

Autor: Sarah Mass

Data premiery: 27.03.2024

Wydawnictwo: Uroboros

Opis Wydawcy:

Oszałamiający, trzeci tom pełnej akcji serii Księżycowe miasto!

Bryce Quinlan nigdy nie spodziewała się zobaczyć świata innego niż Midgard, a teraz jedyne, czego pragnie, to tam powrócić. W Midgardzie jest wszystko, co kocha: jej rodzina, przyjaciele i partner. Uwięziona w obcym, nowym świecie będzie potrzebowała dużo szczęścia i sprytu, aby wrócić do domu. Nie będzie to łatwe zadanie, zwłaszcza że wokół jest niewiele osób godnych zaufania.

Hunt Athalar nie pierwszy raz znalazł się w opałach. Po kilku błogich miesiącach ponownie znalazł się w lochach Asteri, pozbawiony wolności i informacji o Bryce. Desperacko pragnie jej pomóc, ale najpierw musi uwolnić się ze smyczy Asterii.

Świat Bryce i Hunta staje na krawędzi upadku – a jego przyszłość spoczywa na ich barkach.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5097980/dom-plomienia-i-cienia)

Tytuł

Autor: Anna Jankowiak

Data premiery: 27.03.2024

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Opis Wydawcy:

Za jakie przewinienia można było zostać zmienionym w bestię?
Co groziło śmiałkom, którzy napotkali wzrok Meduzy?
Kto strzegł mitycznego złotego runa?
Z jakich bestii przyrządzano eliksir młodości?

Zapraszamy w podróż po fascynującym świecie mitów Greków i Rzymian. Ale uwaga: będą potwory! Bo mitologia to nie tylko bogowie i herosi, ale również giganci, bestie i demony – Atlas, który podtrzymywał na swoich barkach cały świat, Tyfon, stugłowy demon, który miał zdetronizować Zeusa, i wreszcie Minotaur, Cerber oraz Sfinks. Mitologiczny bestiariusz jest księgą zadziwiającą i wciąż działającą na wyobraźnię.

Bestie i zwierzęta w mitologii – to właśnie one przekazują nam ukryte znaczenia wędrówek starożytnych herosów i bohaterów. Przybliżają nam skrywane lęki, wierzenia i elementy codzienności, które towarzyszyły ludziom w dawnych wiekach. Przerażają, ale też inspirują. To symbole, które nadal wyrażają głębokie pragnienia oraz potrzebę poszukiwania wolności i siły.

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły na marzec 2023

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5096151/bestie-antyku-potwory-i-demony-w-starozytnym-swiecie-grekow-i-rzymian)

Premiera drugiego tomu cyklu Świetlistego Cesarza

Autor: Shelley Parker-Chan

Data premiery: 15.03.2024

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Zwycięży.
Nie pomimo tego, kim jest, lecz dzięki temu.

Śmiercionośna lawina zaczyna się zawsze od jednego kamyka. Dla lawiny, która zmiecie Cesarstwo Wielkich Yuanów tym kamykiem jest Zhu Yuanzhang, Świetlisty Król. Jednak zwycięstwo jest jeszcze daleko, a droga do niego pochłonie niezliczone ofiary. W lepkim mroku intryg, walki o władzę i wynaturzonych instynktów, niczym pochodnie płoną Mandaty Niebios. Napędzane dzikim głodem dogonienia własnego przeznaczenia, nieskończonym gniewem lub świętym prawem zemsty, wszystkie stanowią o sile obdarowanych nimi ludzi. Ludzi, którzy podobni Bogom, będą musieli ostatecznie stanąć do walki, z której zwycięsko może wyjść tylko jeden. A cena, którą przyjdzie zapłacić za to zwycięstwo może być zapłacona tylko w życiach.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5081388/ten-ktory-zatopil-swiat)

Lękowi. Osobiste historie zaburzeń: reportaż o lęku

Autor: Arkadiusz Lorenc

Data premiery: 26.03.2024

Wydawnictwo: Prószyński Media

Opis Wydawcy:

Kołatanie serca, duszności, bóle brzucha – to typowe objawy płynące z ciała, jakie może wywoływać lęk. Zwykle osoby dotknięte zaburzeniami lękowymi, dawniej nazywanymi powszechnie nerwicą, dopiero na końcu swojej długiej drogi po gabinetach lekarskich trafiają do psychiatry lub psychoterapeuty.

Ta książka ma to zmienić. Zaburzenia lękowe są obecnie najczęstszym psychicznym problemem Polek i Polaków. Występują częściej niż depresja. A jednak to o niej wydaje się być głośniej. Choć u jej podłoża często może leżeć… lęk.

Autor opisuje własne zmagania z nadmiarowym lękiem i pyta inne osoby dotknięte zaburzeniami lękowymi: Jak wam się żyje? Co dla was oznacza lęk? Ile wam odebrał? Ile odebrać nie zdołał? Na jaką pomoc możecie liczyć?
Być może jest to książka także o Tobie. Choć może jeszcze tego nie wiesz…

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5104430/lekowi-osobiste-historie-zaburzen)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *