Premiery Książek: polecane tytuły na marzec 2023

Witajcie 🙂 To moje pierwsze podstawienie nowych premier, których osobiście wyczekuję. Prezentowane przeze mnie książki mają premierę w marcu. Mam nadzieję, że spodobają się Wam takie zestawienia. Będą powstawać cyklicznie co miesiąc tak abym nie pominął niczego ciekawego. Dajcie znać w komentarzach na jakie inne książki jeszcze czekacie 🙂

Pandora: oszustwa i tajemnice w Londynie na przełomie XVIII i XIX wieku

Autor: Susan Stokes-Chapman

Data premiery: 22.03.2023

Wydawnictwo: Mova

Opis Wydawcy:

Londyn, 1799 rok. Dora Blake jest początkującą jubilerką. Mieszka z wujem w miejscu, w którym wcześniej znajdował się sklep z antykami prowadzony przez jej rodziców. 

Kiedy pod drzwi antykwariatu zostaje dostarczona tajemnicza grecka waza, Dora, zaintrygowana podejrzanym zachowaniem wuja, postanawia zgłębić historię naczynia.  

Zwraca się o pomoc do Edwarda Lawrence’a, młodego antykwariusza. Edward postrzega starożytny artefakt jako klucz do odblokowania swojej akademickiej przyszłości. Dora widzi w nim szansę na przywrócenie sklepowi dawnej świetności i ucieczkę przed złym wujem. 

To, co odkrywają, sprawia, że Dora zaczyna kwestionować wszystko, w co wierzyła na temat swojego życia, rodziny i świata, jaki znała. Z czasem uświadamia sobie, że nie bez powodu pewne tajemnice zostały przed laty zakopane, a niektóre drzwi zamknięte. 

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5052186/pandora)

A jeśli jesteśmy złoczyńcami: premiera nowego wydania

Autor: M.L. Rio

Data premiery nowego wydania: 08.03.2023

Wydawnictwo: Must Read

Opis Wydawcy:

Utrzymana w klimacie Dark Academia opowieść o miłości, przyjaźni, zbrodni i obsesji. Powieść, która opętała Tik Toka.

Elitarny college artystyczny, kolebka spektakularnych talentów i nieposkromionych ambicji. Siedmioro studentów aktorstwa, połączonych silną więzią przyjaźni, odgrywa w życiu podobne role jak na scenie: bohatera, złoczyńcy, tyrana, kusicielki, pierwszej naiwnej, statysty. Jednak z upływem czasu rywalizacja staje się bezwzględna, a uczucia – zabójcze. Gdy sztuka zaczyna niebezpiecznie ocierać się o życie, jeden z aktorów ginie. Pozostali mają przed sobą największe wyzwanie w swojej aktorskiej karierze: przekonać policję i siebie nawzajem, że są niewinni.

Dziesięć lat później: Oliver Marks wychodzi z więzienia. Odsiedział wyrok za morderstwo, które popełnił lub nie. W ostatni dzień odwiedza go człowiek, za sprawą którego trafił za kratki. Detektyw Colborne odchodzi na emeryturę, lecz wcześniej chce się dowiedzieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Dellecher Classical Conservatory.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5049069/a-jesli-jestesmy-zloczyncami)

Księżniczka Dusz – coś dla fanek mrocznego fantasy

Autor: Alexandra Christo

Data premiery: 08.03.2023

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły na czerwiec 2023

Wydawnictwo: Young

Opis Wydawcy:

Przeklęta wiedźma. Zuchwały żołnierz. Nieśmiertelny król. 

Czy uda się im uciec przed przeznaczeniem i ocalić duszę? 

Selestra Somniatis jest szesnastoletnią wiedźmą. Uwięziona w zamku dziewczyna przygotowuje się do przejęcia funkcji swojej matki – ma się stać prawą ręką króla Serytha. Związana krwią, by kraść dusze dla nieśmiertelnego władcy, Wiedźma z Somniatis przepowiada śmierć uczestników Festiwalu Przepowiedni. Ucieczka przed przeznaczeniem to szansa na ocalenie duszy i kradzież nieśmiertelności Króla. Ale jeśli umrzesz, twoja dusza przepadnie. I chociaż tysiące próbowały, nikt nigdy nie pokonał śmierci. 

Nox Laedric to najlepszy żołnierz w Ostatniej Armii. Wierzy, że ma szansę przetrwać Festiwal i pokonać króla. Kiedy jednak Seryth nakazuje Selestrze przewidzieć jego śmierć, losy dwójki zostają splecione na zawsze. Żadne z nich nie jest bezpieczne.  

Muszą połączyć siły i zawrzeć sojusz, aby pokonać króla, uwolnić Sześć Wysp i… przeżyć. 

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5052193/ksiezniczka-dusz)

Foul Lady Fortune. Nikczemna Fortuna: udaj się do Szanghaju lat trzydziestych

Autor: Chloe Gong

Data premiery: 08.03.2023

Wydawnictwo: Jaguar

Opis Wydawcy:

Pierwsza część nowej fascynującej dylogii, w której będziemy śledzić losy niedopasowanej pary szpiegów udających małżeństwo, co ma ułatwić im rozwikłanie sprawy brutalnych morderstw w Szanghaju lat trzydziestych.

Cztery lata temu Rosalind Lang otarła się o śmierć, ale poddana dziwnemu eksperymentowi nie dość, że uratowała życie, to jeszcze zyskała pewne  nietypowe właściwości. Teraz, aby zadośćuczynić za dawno popełnioną zdradę, wykorzystuje swoje umiejętności jako zabójczyni pracująca dla swojego kraju.

Kiedy jednak Cesarska Armia Japońska rozpoczyna inwazję na Chiny, Rosalind otrzymuje nową misję. Seria morderstw, których sprawcami mogą być Japończycy, budzi zaniepokojenie w Szanghaju. Zgodnie z nowymi rozkazami Rosalind ma przeniknąć do powiązanej z Cesarstwem Japonii agencji prasowej i znaleźć osoby odpowiedzialne za działania terrorystyczne.

Aby odsunąć od siebie podejrzenia, musi udawać żonę innego szpiega nacjonalistów, Oriona Honga, a chociaż jego nonszalancja i maniery playboya doprowadzają ją do furii, zgadza się z nim współpracować w imię wyższego dobra. Jednakże Orion ma własne plany, zaś Rosalind skrywa tajemnice, których nie zamierza ujawniać. Dwójka szpiegów stara się dotrzeć do sedna spisku, ale z czasem zaczyna się przekonywać, że cała ta intryga ma znacznie większy zasięg i jest bardziej przerażająca niż przypuszczali.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5058418/foul-lady-fortune-nikczemna-fortuna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *