Premiery Książek: polecane tytuły wydane w październiku 2023 roku

W tym miesiącu wracam do Was nieco opóźniony, ale nie martwcie się. Przygotowałem dla Was listę świeżynek, niektóre z nich są wprost idealne na najbliższe pochmurne i deszczowe dni. Zapraszam do mojego najnowszego zestawienia premier 🙂

Opowieść o nekromantce Katii: powieść idealna na Halloween

Autor: Aneta Jadowska

Data premiery: 25.10.2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Opis Wydawcy:

I oto jest Katia, przyjazna nekromantka z sąsiedztwa. Z magią śmierci, z sercem otwartym na miłość, z kręgosłupem moralnym ze stali i twardym przekonaniem, że zmarli zasługują na szacunek i ochronę.
A jeśli ktoś zakłóca spokój jej zmarłych, jej cmentarza, cóż sam wykopał sobie grób. Ona zaśpiewa kołysankę.

Aneta Jadowska – pisarka seryjna, wielbicielka kryminalistyki i popkultury. Powołuje do życia silne i wyraziste postaci. Stwarza alternatywne miasta wypełnione magią. Nieustannie knuje intrygi, przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Swobodnie wędruje między fantastyką i kryminałem.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5085335/katia-cmentarne-love-story)

Nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka: Zło ze wschodu

Autor: Andrzej Pilipiuk

Data premiery: 25.10.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Zło przyciąga zło. Jeden grzech przeciera szlak kolejnym.

Każdy czas niesie własne wyzwania a każde miejsce ma swoje tajemnice – jedne fascynujące, inne groźne, niektóre niebezpieczne. A także takie, których nie warto badać, jeśli nie chce się przekroczyć granicy, za którą człowieczeństwo rozpada się niczym rozbita szklanka.

Kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka zabiera nas w podróż przez czas, przestrzeń i rozmaite odcienie ludzkich dusz i sumień. Od odległych krzyków umierających na arenach gladiatorów, przez magię wciąż tętniącą w wiecznej zmarzlinie Syberii, po enklawy dawnych tajemnic we współczesnej Warszawie. Zmieniają się dekoracje, ludzie, technologie. Jedna prawda pozostaje jednak niezmienna: nie ma ludzi jednoznacznie dobrych lub złych. Ale zawsze warto szukać tych, w których zwycięża dobro.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5065494/zlo-ze-wschodu)

O zmierzchu: premiera ważnej książki o seksualności oraz o sensie życia

Autor: Marta Niedźwiedzka

Data premiery: 25.10.2023

Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.

Opis Wydawcy:

Nowa książka Marty Niedźwieckiej – ikony wsparcia psychologicznego, doświadczonej w terapii w obszarze relacji i wyzwań emocjonalnych, zarówno w ramach terapii, jak i na warsztatach rozwojowych. To pierwsza w Polsce certyfikowana sex coachka – pracująca z ciałem, emocjami i relacjami intymnymi.

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły na grudzień 2023

W „O zmierzchu” (książce pod tym samym tytułem co jej bijący rekordy słuchalności podkast) opowiada o uczuciach, seksualności, no i sensie życia oczywiście. O tym, że równowaga między rozumiem i sercem jest możliwa (owo myślo-czucie, jak to nazywa) – i sprawdza się jako narzędzie do nawigowania po rzeczywistości i rozwiązywania problemów.

„Zmierzchy nie pokazują, jak żyć rozkosznie i bez trosk, jak codziennie zbliżać się do ideału i testować, czy niebo ma granice. Nie wierzę w duchowy eskapizm, nie wierzę w drogi na skróty, które oferuje nam rynek rozwoju osobistego. Mam pewność, że wszyscy jesteśmy w jakimś stopniu pokiereszowani, że po omacku próbujemy odnaleźć sposoby na to, żeby nasze życie stało się znośne – w świecie, który już dawno przestał być znośny. Jest wiele rzeczy, których o sobie nie wiemy, a równie wiele spraw próbujemy odepchnąć i zagłuszyć, sięgając po źle rozumianą ulgę.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5088817/o-zmierzchu)

Toshikazu Kawaguchi: czekaliście na III tom „Zanim wystygnie kawa”?

Autor: Toshikazu Kawaguchi

Data premiery: 25.10.2023

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja

Opis Wydawcy:

Trzecia część bestsellerowej serii „Zanim wystygnie kawa”. Czworo tajemniczych nieznajomych i zupełnie nowa kawiarnia.

Na zboczu góry Hakodate w północnej Japonii kawiarnia Donna Donna słynie z olśniewających widoków na port. Ale to nie wszystko. Podobnie jak urocza tokijska kawiarnia Funiculi Funicula, Donna Donna oferuje swoim klientom niezwykłą możliwość podróży w czasie.
„Zanim wyblakną wspomnienia” to historia czworga nowych klientów, z których każdy ma nadzieję przenieść się w czasie i naprawić przeszłość. Wśród znajomych twarzy z poprzednich powieści Toshikazu Kawaguchiego pojawią się też: córka, która ma żal do rodziców, że ją osierocili; tęskniący za ukochaną komik; pogrążona w żałobie młodsza siostra i młody mężczyzna, który zbyt późno uświadamia sobie swoje uczucia. Czy odnajdą to, czego szukają?

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5081345/zanim-wyblakna-wspomnienia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *