Premiery Książek – poznajcie moje propozycje na sierpień 2023

Wakacje wciąż trwają! Dla wszystkich książkowych fanów, jak co miesiąc, przychodzę z zestawieniem czterech premier, które zainteresowały mnie najbardziej. Wy także nie możecie się ich już doczekać? A może macie swoje własne typy? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Premiera powieści Rafała Kosika osadzonej w uniwersum bestsellerowej gry Cyberpunk 2077

Autor: Rafał Kosik

Data premiery: 09.08.2023

Wydawnictwo: Powergraph

Opis Wydawcy:

Szóstka nieudaczników, na pozór zwykłych ludzi, zostaje zaszantażowana i zmuszona do przeprowadzenia napadu niemożliwego. Nie znają się nawzajem, nie wiedzą, co mają ukraść. Powoli odkrywamy, kim tak naprawdę są: były żołnierz, tancerka z nocnego klubu, korporatka negocjatorka, sześciopalczasty chirurg, marzący o życiu gangstera urzędnik i nastoletni nerd. W mroku złych dzielnic i w jasnych światłach luksusowych wieżowców Night City stają oni przeciwko brutalnym przestępcom o ciałach zmodyfikowanych wszczepami, bezwzględnym korporacjom i skorumpowanej policji.

Bez przypadku to turnpager, pełen zwrotów akcji thriller SF. Rafał Kosik miesza cyberpunk z romansem i sensacją i zabiera nas do przyszłości, w której zacierają się granice pomiędzy człowiekiem a technologią. Porusza najgorętsze dziś tematy: niebezpieczeństw ze strony sztucznej inteligencji, ucieczki od rzeczywistości w światy wirtualne, eksploracji granic ludzkiego poznania. Rafał Kosik pokazuje, że w świecie zdominowanym przez technologie, zagrożonym wojną i katastrofą ekologiczną, w ludziach wciąż drzemie wielka potrzeba bliskości i miłości.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5077910/cyberpunk-2077-bez-przypadku)

Książkę możesz kupić tutaj.

Szepczące w ciemnościach: wyjątkowa historia o czarownicach i feminiźmie

Autor: Zofia Krawiec

Data premiery: 23.08.2023

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Opis Wydawcy:

Wiedzące, szepczące w ciemnościach, tańczące na niebie. Wymykające się władzy patriarchatu, żyjące na granicy życia i śmierci, nie z tego świata.

Budzące grozę w średniowiecznych podaniach, córy Kory, Demeter i Hekate, tybetańskie dakinie.

Ikony feminizmu i prekursorki.

Wyklinane, prześladowane i palone na stosach.

Wiedźmy i czarownice wróciły.

I wszystkich nas nie spalicie.

Zofia Krawiec – krytyczka sztuki i artystka – zastanawia się nad kulturowym powrotem wiedźm. Pytając o archetyp, przygląda się jego współczesnym realizacjom. Ile było w czarownicach dzisiejszych feministek i jak bardzo dzisiejsze feministki wierzą w pradawne zaklęcia i rytuały?

Przeczytaj także:  Jakie ciekawe książki miały premierę w styczniu 2024? Oto przygotowana przeze mnie lista

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5071878/szepczace-w-ciemnosciach)

Książkę możesz kupić tutaj.

Próby Słońca: powieść fantasy inspirowana kulturą meksykańską

Autor: Thomas Aiden

Data premiery: 23.08.2023

Wydawnictwo: Must Read

Opis Wydawcy:

Nowa, inspirowana kulturą meksykańską, elektryzująca powieść fantasy pióra Aidena Thomasa, osoby autorskiej bestsellerowych Strażników dusz.

Dziesięcioro uczestników. Pięć Prób. Jedna ofiara.

Co dekadę słoneczne bóstwo Sol wyłania dziesięcioro najgodniejszych półbogów w wieku od trzynastu do osiemnastu lat do udziału w Próbach Słońca. Zwycięzca Prób dostąpi najwspanialszego zaszczytu – będzie niósł światło i życie do wszystkich świątyń w Reino del Sol. Słońce wybiera tylko najpotężniejszych i najbardziej zasłużonych półbogów. Teo wie, że jako zwyczajny Jadeita nie ma szczególnych szans, aby zostać Zwiastunem, choć od siódmego roku życia uczęszcza do prestiżowej akademii, nosi elegancki mundurek i uczestniczy w wyjątkowych szkoleniach. Czy mimo przeciwności zostanie Herosem Sol?

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5076817/proby-slonca)

Książkę możesz kupić tutaj.

Trzeci tom sagi Hierarhia Magii: Rozbite Imperium

Autor: Mitchell Hogan

Data premiery: 30.08.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Nie wszystkie potwory wyglądają tak samo. Nie wszystkie służą tylko wrogom.

Cesarstwo Mahruzańskie zostało napadnięte i nieuchronnie chyli się ku upadkowi. Życie przyjaciół i towarzyszy wisi na włosku. Nadchodzi zagłada, niesiona pazurami i kłami bestii zrodzonych z koszmaru i pradawnej, zakazanej magii. 

Skończył się czas posłuszeństwa i dylematów. Nastał czas straceńczej odwagi. 
Czas, gdy Caldan musi złamać wszelkie zakazy, sprzeniewierzyć się wszystkiemu, czego go nauczono i sięgnąć znacznie dalej, niż kiedykolwiek śmiał pomyśleć.

Sięgając po zakazane czary Caldan będzie musiał obnażyć wszystkie swoje uzdolnienia i słabości, rzucić na szalę nie tylko samego siebie, ale i życie swoich przyjaciół i porządek całego Imperium. Obnażony i wyjęty spod prawa, musi wygrać, jeśli chce przeżyć. Jeśli przeżyje, będzie musiał zapłacić za to zwycięstwo.

(źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5076378/rozbite-imperium)

Książkę możesz kupić tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *