Premiery we Wrześniu 2023: poznaj nowe polecane książki

Jak ten czas leci! Już wrzesień, a zatem pora na kolejne zestawienie zbliżających się premier. Na liście znalazły się pozycje, które najbardziej przyciągnęły moją uwagę. Na pewno pominąłem wiele ciekawych książek. Tak jak co miesiąc, na Wasze propozycje wrześniowych premier czekam w komentarzach. A oto przygotowana przeze mnie lista:

Yellowface: nowa książka autorki bestsellerowej Trylogii Wojen Makowych

Autor: Rebecca F. Kuang

Data premiery: 27.09.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Zaczyna się od niespodziewanej śmierci.

A później napięcie rośnie dosłownie odbierając oddech, aż do finału, który zaciska się na gardle niczym pętla. Finału, w którym katharsis przeplata się ze stadium szaleństwa a my, nawet poznawszy całą historię, nadal nie jesteśmy pewni, kto jest ofiarą a kto czarnym charakterem. A może, jak w życiu, w tej historii nie ma czarnych charakterów i niewinnych ofiar. Może są tylko mniej lub bardziej zdeterminowane postaci. Ludzie w różnym stopniu zanurzeni w szambie wyścigu po sukces i z nierówną furią obrzuceni błotem przez „opinię publiczną”.

„Yellowface” pokazuje rynek wydawniczy, działanie social mediów i drogę do spełniania marzeń od strony, której nigdy nie chcielibyście oglądać. A jednak nie odłożycie tej książki, dopóki nie przeczytacie ostatniej strony.

(źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/yellowface-rebecca-f-kuang?q=yellowface)

Łowcy Skarbów Jak ojcowie archeologii rozkradli bogactwa Orientu: Nieznane ujęcie wypraw archeologicznych

Autor: Dilek Zaptcioglu-Gottschlich, Jürgen Gottschlich

Data premiery: 28.09.2023

Wydawnictwo: Znak

Opis Wydawcy:

Skarb uratowany – skarb zrabowany

Niemieccy archeolodzy wyruszali do Imperium Osmańskiego w poszukiwaniu unikatowych artefaktów. Mieli ocalić historię przed zapomnieniem i wydrzeć piaskom pustyni starożytne skarby. Zamiast jednak je ocalić – rozkradli.

Ołtarz pergamoński, brama targowa z Miletu, skarb Priama, popiersie Nefretete – to tylko ułamek bezcennego dziedzictwa, które znalazło się w niemieckich rękach.

Historia wypraw archeologicznych to historia rabunku. To historia przemocy i rozboju, intryg i awantur. Siły pieniądza i braku skrupułów. Kim byli ojcowie archeologii, którzy kierowali wyprawami? Nobliwymi naukowcami? Ukrytymi szpiegami? A może zwykłymi łowcami skarbów, którzy pożądali jedynie złota upadłych cywilizacji?

(źródło: https://www.taniaksiazka.pl/lowcy-skarbow-jak-ojcowie-archeologii-rozkradli-bogactwa-orientu-dilek-zaptcioglu-gottschlich-p-1867181.html)

Ósma część przygód Enoli Holmes: Sprawa Brawurowej Ucieczki

Autor: Nancy Springer

Przeczytaj także:  Premiery Książek: polecane tytuły wydane w październiku 2023 roku

Data premiery: 28.09.2023

Wydawnictwo: Poradnia K

Opis Wydawcy:

Kolejna dowcipna i inteligentna powieść z serii kryminałów retro, której bohaterka Enola, ulubienica nastolatek, śmiało radzi sobie w wiktoriańskim Londynie, ścigając złoczyńców i rywalizując z własnym bratem, słynnym detektywem Sherlockiem Holmesem.

W ósmej prowadzonej przez siebie sprawie Enola pomaga swojej przyjaciółce lady Cecily uwolnić się spod kurateli okrutnego ojca, odkrywając tym samym jego mroczną tajemnicę.

Enola mieszka samodzielnie w Londynie i pracuje jako perdytorystka. Takiej swobody może jej pozazdrościć lady Cecily, uwięziona w domu przez ojca tyrana. Wygląda na to, że przyjaciółka, którą Enola już dwa razy uchroniła przed zgubnymi planami baroneta, znów potrzebuje jej pomocy.

Młoda detektywka urządza brawurową ucieczkę i ukrywa lady Cecily w swym sekretnym biurze. Niestety matka dziewczyny zatrudnia samego Sherlocka Holmesa do odnalezienia córki, a ten uwija się błyskawicznie. To jednak dopiero początek prawdziwych kłopotów – Lady Cecily znika ponownie, co gorsza, tym razem sama w brutalnej rzeczywistości bezlitosnego Londynu. Enola wie, że musi działać szybko, bo skrywana przed światem podwójna osobowość przyjaciółki może wpędzić ją w jeszcze większe kłopoty.

(źródło: https://www.taniaksiazka.pl/enola-holmes-sprawa-brawurowej-ucieczki-nancy-springer-p-1873200.html)

Anhtony Ryan „Parias”: Tom 1 nowej serii od Fabryki Słów

Autor: Anthony Ryan

Data premiery: 25.09.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis Wydawcy:

Władzę można odziedziczyć przez prawo krwi, ale zdobyć i utrzymać można tylko poprzez jej przelanie.

Życie młodego Alwyna zaczęło się w rynsztoku, a dzięki ludzkiemu okrucieństwu miało się skończyć w leśnych ostępach. I skończyłoby się, gdyby nie najpodlejszy z podłych, król banitów.

Oto historia życia, które zaczęło się bez celu i znikłoby niezauważone, gdyby nie małe okruchy ludzkiej dobroci, wiary i zwykłego szczęścia, którego zabrakło wielu innym.

Historia człowieka, który zabijał, kiedy musiał, walczył, jeśli miał szansę wygrać i bez wstydu uciekał, gdy na szali leżało życie. Historia człowieka, który osiągnąwszy dno, sięgnął po wielkość.

Banici zawsze dyndają na wystrzępionej linie utkanej z ich nieszczęść. Pewnego dnia ta lina stanie się pętlą dla każdego.

(źródło: https://www.taniaksiazka.pl/parias-trylogia-przymierza-stali-tom-1-anthony-ryan-p-1874157.html)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *