Recenzja Zapytaj Astronautę autorstwa Tima Peake #1

Od dziecka interesuję się kosmosem. Jednak, kiedy wspominam swoje dziecięce lata brakowało mi ciekawie i w miarę prosto napisanej pozycji, która wgłębiłaby mnie w ten temat. Tym bardziej z wielką ciekawością rozpocząłem czytanie książki Tima Peake, brytyjskiego oficera i astronauty. Jesteście ciekawi, co mnie zaskoczyło i czy przyjemnie czytało mi się to książkę? Zapraszam do dalszej części recenzji 🙂

Zapytaj astronautę: książka w formie wywiadu

To, co niezwykle spodobało mi się w tej książce to zdecydowanie jej forma. Łatwa i przystępna dla każdego, niezależnie czy ma 10 czy 30 albo 70 lat. Książka jest prowadzona w formie wywiadu z astronautą, który odpowiada na pytania postawione mu przez ludzi z całego świata za pośrednictwem Internetu. Z listy pytań autor stworzył pełną historię opowiadającą szczegóły dotyczące procesu lotu w kosmos. W czasie lektury uświadomił mnie jak bardzo jest on złożony. Dodatkowo, tam gdzie było to konieczne, sam przygotował pytania, przez co cała narracja utrzymana jest od początku do końca w jednej formie. Tak napisaną historię czyta się bardzo dobrze. Kolejne strony pochłaniałem bardzo łatwo. W moim odczuciu to świetna pozycja dla każdego młodego fana kosmicznych podróży, która może rozbudzić jeszcze większą pasję.

Tim Peak tłumaczy wszystko krok po kroku

W swojej książce Tim odpowiada zarówno z pozoru proste pytania takie jak: Jak zostać astronautą? albo czy było Ci niedobrze podczas lotu w kosmos? Z lektury książki dowiemy się między innymi Ile czasu trwa dotarcie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz Jakie języki trzeba znać, aby zostać astronautą? Książka jest swojego rodzaju kompendium wiedzy, która wyjaśnia wszystko krok po kroku. Po jej przeczytaniu można poczuć, że zostanie astronautą, choć jest bardzo trudne i dostępne dla nielicznych, to jest jak najbardziej realne. Dzięki systemowi wywiadu z astronautą Tim odpowiedział na wszystkie pytania jakie zrodziły się w mojej głowie. Ba, dowiedziałem się znacznie więcej.

Przeczytaj także:  "Washington Black" Esi Edugyan – Recenzja #5

Dlaczego warto sięgnąć po Zapytaj Astronautę?

Jeśli kochasz kosmos tak jak ja i jesteś żądny wiedzy ta książka jest jak najbardziej dla Ciebie. Być może nie zmieni Twojego życia, uświadomi Ci jednak jak wielkim cudem nauki są kosmiczne podróże. Być może znasz kogoś, kto w przeszłości marzył (albo dalej marzy), że wybierze się na Marsa, Księżyc (albo na ISS). Warto polecić mu właśnie tę pozycję.

Ocena: 7/10 – Warto przeczytać

Czytaliście już Zapytaj Astronautę? A może dopiero zamierzacie po nią sięgnąć? Jaka jest Wasza opinia na temat tej książki? Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *